Artėjant šaltajam metų sezonui kyla dilema kokias padangas pasirinkti. Didelė pasiūla ir skirtingi parametrai neretai klaidina vairuotojus.

Padangas vairuotojai turėtų rinktis atsižvelgdami į savo gyvenimo tempą, gyvenamąją vietovę ir netgi laisvalaikio pomėgius, pasakoja internetinės padangų parduotuvės „Padangos 123” specialistai. Vairuotojams daugiausiai laiko praleidžiantiems mieste specialistas pataria rinktis kieto mišinio žiemines padangas. Tokios gamybos padangos pritaikytos geriems, dažnai valomiems keliams. Tinka šlapiai dangai, tačiau prastas sukibimas ant ledo ir sniego. Šių padangų eksploatacijos laikotarpis – ilgiausias.

Vairuotojai, kurių kelyje dažniau pasitaiko rečiau valomi keliai turėtų rinktis vidutinio kietumo žiemines padangas. Šios padangos taip pat labiausiai pritaikytos miestų gyventojams. Padangų sukibimas su danga vidutiniškas tiek su rudenišku, sausu ar šlapiu keliu, tiek su snieguotu ar apledėjusiu.

Vairuotojai gyvenantys kaimo vietovėse ar mėgstantys dažniau apsilankyti gamtoje turėtų rinktis minkšto mišinio žiemines padangas. Šios padangos pritaikytos prastiems beveik nevalomiems keliams. Su danga geriausiai sukimba snieguotame ir apledėjusiame kelyje, prasčiau – šlapiame bei sausame kelyje. Šios padangos tarnauja trumpiausiai, todėl jas turėtų rinktis žmonės nuvažiuojantys mažiausius atstumus.

Dygliuotas padangas patartina rinktis nevalomuose ruožuose dažnai besilankantiems vairuotojams. Itin geras sukibimas ant dangos padengtos ledu ar sniegu. Tačiau I. Bakanauskas pažymi, kad šios padangos sukelia nemažą triukšmą, todėl jas eksploatuojant stipriai sumažėja važiavimo komfortas.

Padangų kokybė, kuri tiesiogiai įtakoja mašinos stabilumą ir vairuotojo saugumą kelyje priklauso nuo padangų eksploatacijos laikotarpio. Prieš priimant sprendimą pirkti padangas, specialistas pataria pasiteirauti kiek laiko šios padangos yra sandėliuojamos.

„Nors padangų gamintojai miglotai apibrėžia padangų eksploatacijos tinkamumo laikotarpį, tačiau nurodo, kad maksimalus padangų sandėliavimo laikotarpis – 5 metai, o eksploatavimo – 10 metų. Po šio laikotarpio padangą patartina utilizuoti, nepriklausomai nuo protektoriaus būklės. Gaila, kad nėra atlikti tikslūs tyrimai, kuriuose atsispindėtų kaip bėgant metams padanga nusidėvi“, - pasakojo „Padangos 123” specialistas Ignotas Bakanauskas.

Padangų kokybė ir būsimos eksploatacijos trukmė priklauso nuo individualios kiekvieno vairuotojo situacijos. Tam, kad padangos techniniai rodikliai būtų išnaudojami maksimaliai, reikia kruopščiai jas atsirinkti arba pasikonsultuoti su specialistu, kuris jums padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)